بررسی بازار چهارشنبه، ۱۹ آبان

شاخص بورس
بازار امروز مثبت  معامله شد و روز سبزتری را نسبت به روزهای گذشته داشت. در روز چهارشنبه مقدار شاخص کل با نزدیک به ۸۸۴۸ واحد رشد به عدد ۱,۴۵۶,۵۲۲ واحد رسید. در همین حال شاخص هم وزن هم با افزایش ۵۵۱۲ واحدی و معادل ۱٫۴۳ درصد، به عدد ۳۹۱,۲۸۴ رسید.

تأثیر در شاخص
در روز چهارشنبه نمادهای وبملت و وامید بیشترین تأثیر مثبت در شاخص را داشتند و نوری و رمپنا بیشترین اثر منفی را به شاخص تحمیل نمودند.

وضعیت صنایع
امروز درصد بیشتری از صنایع به در قیمت‎‌های مثبت معامله شدند و  تنها گروه فعالیت‌های رفاهی، فرهنگی و ورزشی منفی بود. در روز جاری صنایع محصولات شیمیایی، بانک‌ها و فرآورده‌های نفتی بیشترین ارزش معاملات را داشتند و گروه خودرو و قطعاتی‌ها هم با توجه به اخباری که پیرامون آن‌ها می‌گذرد، سریع به روند روزهای گذشته خود بازگشتند و در قیمت‌های مثبت معامله شدند.

امروز خودرو و سایپا به دلیل افشای الف بابت افزایش قیمت محصولاتشان، بسته بودند.

صفوف خرید و فروش
همانند وضعیت کلی بازار، تعداد صف‌های خرید در روز چهارشنبه در طول بازار نسبت به صف‌های فروش بیشتر بود و نسبت‌ صف خرید به فروش هم در حال افزایش بود. در انتهای معاملات، بازار با ۱۷۰ صف خرید و ۴۰ صف فروش به فعالیت خود در این هفته پایان داد.

معاملات بلوکی
امروز در مجموع ۵ معامله بلوکی در دو نماد تاصیکو و وسپه انجام شد که طی آن تقریبا ۴۶۸ میلیون سهم تاصیکو با ارزش تقریبی ۴۴۵ میلیارد تومان و ۴۰ میلیون سهم وسپه با ارزش ۳۵ میلیارد تومان معامله شدند. معاملات بلوکی امروز با نزدیک به ۴۸۰ میلیارد تومان، ۱۶ درصد از ارزش کل معاملات امروز را ایجاد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *