بررسی بازار سه‌شنبه، ۱۸آبان

شاخص بورس
بازار امروز هم همانند روز گذشته تقریباً مثبت و متعادل معامله شد و به لطف نمادهای اثرگذار، مقدار شاخص کل با نزدیک به ۱۳۳۰۰ واحد رشد به عدد ۱,۴۴۷,۶۷۴ واحد رسید. در همین حال شاخص هم وزن هم با افزایش ۸۴۲ واحدی به عدد ۳۸۵,۷۷۱ رسید.

jتأثیر در شاخص
در روز سه شنبه نمادهای پارسان، فملی، شبندر، کچاد و شپنا هر یک با بیش از ۱۰۰۰ واحد، بیشترین تأثیر مثبت را در شاخص داشتند و نماد فارس با بیشتر از ۵۰۰ واحد، اثرگذارترین سهم منفی بر روی شاخص بود.

وضعیت صنایع
تعداد صنایع مثبت و منفی در روز جاری تقریباً برابر با یکدیگر بود و همانند روز گذشته خودروسازها و قطعاتی‌ها بیشترین ارزش معاملات را به‌خود اختصاص دادند. با این وجود این گروه بر خلاف روزهای گذشته، روز منفی‌ای را سپری کرد و به غیر از خودرو، اکثر نمادها از جمله خساپا پرعرضه بودند و در قیمت‌های منفی معامله شدند.
یکی دو روز آینده برای خودرو مهم خواهد بود.

jصفوف خرید و فروش
صف‌های خرید و فروش هم در روز جاری تقریبا در آغاز و پایان مشابه یکدیگر بودند و تنها در نیمه‌های زمان معاملات، فشار عرضه و صف‌های فروش بیشتر شد ولی در نهایت صف‌های خرید هم همین افزایش را تجربه کردند.

معاملات بلوکی
امروز در مجموع سه معامله بلوکی در بورس و در نمادهای شاراک، فارس و کنور اتفاق افتاد که در مجموع بیش از ۳ درصد از کل ارزش معاملا بورس را شامل می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *