بررسی بازار سه‌شنبه، ۲۵ آبان

شاخص بورس
با این که امروز هم بازار روز منفی‌ای را سپری کرد ولی نسبت به روز گذشته شاهد کاهش شدت منفی بودن آن بودیم. در پایان معاملات امروز شاخص کل در بورس با ۷۷۱۵ واحد کاهش به عدد ۱,۴۰۸,۵۸۲ رسید و شاخص هم‌وزن هم کاهش ۹۲۹ واحدی به عدد ۳۸۳,۹۴۵ رسید.

تأثیر در شاخص
در روز سه شنبه نماد فارس با بیش از ۲۷۰۰ واحد بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص گذاشت و فشار اثرگذاری منفی در سایر سهم های شاخص ساز کمتر بود به شکلی که نمادهای فولاد، شستا و شپدیس بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ واحد اثر منفی را به شاخص تحمیل کردند. در این نماد پاکشو هم با ۳۳۳ واحد، بیشترین تأثیر مثبت را بر روی شاخص داشت.

وضعیت صنایع
امروز بیشتر صنایع در وضعیت متعادل و نزدیک به درصد صفر تابلو معامله شدند و تقریباً همگی متعادل بودند. گروه واسطه گری های مالی هم به دلیل حجم بالای معاملات نماد بورس، بیشترین ارزش را در بازار داشت. این نماد هم پس از بازگشایی دیروز، پرعرضه بود ولی صف فروش آن جمع شد.

صفوف خرید و فروش
در روز سه شنبه تعداد صف‌های خرید و فروش از شروع تا انتهای بازار نزدیک به هم بود و پیوسته هم در حال زیاد شدن بودند. از نظر تعداد و ارزش صف‌ها، صف‌های خرید نسبت بالاتری را داشتند. امروز و در انتهای بازار، ۸۹ نماد با صف خرید و ۷۸ نماد با صف فروش به روز معاملاتی خود پایان دادند.

معاملات بلوکی
امروز تنها یک معامله بلوکی در بازار بورس اتفاق افتاد که طی آن تعداد ۶ میلیون سهم میدکو به ارزش تقریبی ۲۸ میلیارد تومان معادل یک درصد از کل ارزش معاملات امروز در بورس، معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *