بررسی بازار شنبه، ۱۵آبان

شاخص بورس
همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد با توجه به روند معاملات در روز چهارشنبه، بازار امروز نیز سبزپوش بود و شاخص کل با بیش از ۴۲هزار واحد رشد به عدد ۱۴۴۰۶۳۷ واحد رسید. شاخص هم‌وزن هم رشدی نزدیک به ۱۲هزار واحدی را تجربه کرد و به عدد ۳۸۶۲۵۴ واحد دست‌یافت.

وضعیت صنایع
امروز تمامی صنایع روز مثبتی را تجربه کردند و عموماً شرایط بهتری نسبت به روز گذشته داشتند و همانند چهارشنبه، بیشترین ارزش معاملات به صنایع محصولات شیمیایی و فلزات اساسی اختصاص یافت و گروه شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی هم به لطف بازگشایی شستا، رشد زیادی در ارزش معاملات داشتند.

صفوف خرید و فروش

امروز نسبت به روز گذشته معاملاتی، بازار با تعداد بیشتری صف خرید آغاز و بسته شد که این صف‌ها در میانه‌های بازار به بیشترین تعداد خود رسیدند. با این وجود در دقایق انتهایی، اندکی عرضه‌ها بیشتر شد شد و تقریباً ۱۰ درصد از صف‌های خرید عرضه شدند.
در روز انتهای روز شنبه، ۲۷۴ نماد با صف خرید و ارزش یش از ۷۳۶۰ ریال میلیارد و ۳۱ نماد با صف فروش و ارزش ۲۸۷۰ میلیارد ریال بسته شدند.

معاملات بلوکی
امروز در هر یک از بازارهای بورس و فرابورس یک معامله بلوکی اتفاق افتاد و بر این اساس با معامله ۲۰ میلیون سهم از شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، ۲ درصد از ارزش کل معاملات بورس به این معامله اختصاص یافت.
همچنین در بازار فرابورس هم امروز بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم زاگرس با ارزشی نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد ریال معادل حدود ۱۱ درصد از ارزش کل معاملات فرابورس، به شکل بلوکی معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *