بررسی بازار یکشنبه، ۲۳ آبان

شاخص بورس
اکثر نمادهای بازار در روز یکشنبه در قیمت‌های نزدیک به محدوده صفر تابلو معامله شدند و در مجموع شاخص کل با ۳۳۴۳ واحد رشد به عدد ۱,۴۴۲,۵۸۸ واحد رسید. شاخص هم‌وزن هم با ۱۰۴۹ واحد افزایش به عدد ۳۸۹ هزار واحد رسید.

تأثیر در شاخص
در روز یکشنبه بیشترین تأثیر مثبت در شاخص در نمادهای فخوز، نوری و کگل و به ترتیب به میزان ۹۳۰، ۶۸۹ و ۶۰۰ واحد اتفاق افتاد و  شستا هم با ۷۱۰ واحد بیشترین اثر منفی را بر روی شاخص گذاشت.

وضعیت صنایع
در روز جاری اکثر صنایع در قیمت‌های نزدیک به صفر تابلو معامله شدند و فشار عرضه و تقاضا در آن‌ها دیده نمی‌شد. خودرویی‌ها بار دیگر روز سبز متعادلی را تجربه کردند و بیشترین ارزش بازار نیز به گروه عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم اختصاص داشت که به واسطه عرضه بلوکی در نماد فملی اتفاق افتاد.

صفوف خرید و فروش
امروز تعداد صف‌های خرید و فروش در مقایسه با روزهای قبل کمتر بود و در انتهای بازار، ۷۴ نماد با صف خرید و ۶۴ نماد با صف فروش به کار خود خاتمه دادند که از نظر مجموع ارزش نیز نزدیک به یکدیگر و در محدوده ۲۰۰ میلیارد تومان بودند.

معاملات بلوکی
امروز در مجموع ۴ معامله بلوکی در دو نماد فملی و تاصیکو انجام شدند که ارزش معاملات فملی به تنهایی بیش از ۱۴۸۰ میلیارد تومان بود و با ۶۰ میلیارد تومان ارزش معاملات تاصیکو مجموع ارزش معاملات این دو نماد به بیش از ۱۵۴۰ میلیارد تومان می‌رسید که بیش از یک سوم کل ارزش معاملات بورس را شکل داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *